Home » Warto Wiedziec » Przeglądy używanych Nissanów przed zakupem
auto używane

10

Maj

Przeglądy używanych Nissanów przed zakupem

Długoletnie doświadczenia serwisowe spowodowały, że Klienci pozytywnie oceniają nasze weryfikacje aut używanych. Obrazują one bieżący stan techniczny auta, którego wynik warto następnie przyrównać do najprawdopodobniej bardzo atrakcyjnych danych uzyskanych od osoby sprzedającej.

Kontrolujemy w głównej mierze mechanikę auta, jego elektronikę, oraz stan techniczny nadwozia łącznie z powłoką lakierniczą.

Sprawdzenie mechaniki auta wykonujemy wykorzystując ścieżkę kontroli pojazdów, oraz oględziny na podnośniku, dzięki którym możemy ocenić wielkość wyeksploatowania zawieszenia, układu kierowniczego i silnika, gdzie szczególnie zwracamy uwagę na dostrzegalne wycieki z podzespołów.

Weryfikację elektroniki przeprowadzamy wykonując diagnostykę komputerową, dzięki której możemy odczytać usterki zapisane w pamięci komputerów sterujących auta, co pozwala przewidzieć przyszłe awarie i możliwość napraw.

Przegląd stanu technicznego nadwozia łącznie z powłoką lakierniczą pozwala stwierdzić czy auto było lakierowane, jeśli tak, to czy był to wypadek naruszający geometrię pojazdu i podzespoły odpowiadające za bezpieczeństwo użytkowników.

Każdą weryfikację kończymy sporządzeniem zestawienia obrazującego wszelkie niedomagania auta, które są następnie przedmiotem omówienia z Klientem, ze względu na najbliższą niezawodność auta, oraz koszty napraw jakie trzeba będzie ponieść bezpośrednio po zakupie.

Nie od dzisiaj wiadomo jak niełatwo jest kupić rzetelne auto używane, stąd też jeśli zostanie kupione, będzie można usunąć wszelkie jego niedomagania w naszym serwisie. Spotykamy się na co dzień z tym, że weryfikowane auto nie spełnia oczekiwań Klienta i nie zostaje kupione, co pozwala stwierdzić, że opłaca się wykonywać takie weryfikacje, aby nie narazić się na ciągłe niepotrzebne wydatki.

Nie od dzisiaj wiadomo jak ważny jest budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup samochodu, co często powoduje że nie starczy na auto nowe prosto z salonu. Daje to jednak szanse na zrealizowanie marzenia o aucie z wyższego segmentu o wyższych standardach wyposażeniowych. Niezależnie jednak od sumy jaką przeznaczymy na kupno samochodu warto szukać egzemplarza bezpiecznego i niezawodnego, który nie będzie wymagał dużych nakładów jakie trzeba będzie ponieść bezpośrednio po zakupie.

Kupienie rzetelnego auta używanego spośród niezwykle bogatej oferty rynkowej często graniczy z cudem. Znaczna część dostępnych egzemplarzy jest mocno sfatygowana, wielokrotnie z cofanym przebiegiem i zakup ich byłby kosztownym błędem. Szukając auta warto ostrożnie zbadać, czy przebieg przedstawiany przez sprzedającego jest realny, gdyż każde odstępstwo od jego typowości wpływa na cenę. Jeśli jest on za wysoki cena powinna być obniżana, a gdy stan sprzedawanego egzemplarza jest bardzo dobry, a jego przebieg poniżej średniej, to auto jest godne wyższej ceny niż średnie katalogowe.

Aby zabezpieczyć się przed niewłaściwą decyzją o zakupie auta używanego zawsze można przyjechać na przegląd, będziemy do Państwa dyspozycji.