Home » Serwis » Wymiany rozrządu

Wymiany rozrządu

Zestawienie wykorzystywanych do napraw części zamiennych: zestawy kompletnych rozrządów, paski, łańcuchy, rolki, napinacze, pompy wody, uszczelniacze i płyn chłodniczy.

Rozrząd w naszym samochodzie steruje układem zaworów ssących i wydechowych, których parametry kątowe są ściśle określone. Za względu na swoje położenie jest pod wpływem szybko zmieniających się temperatur i zmiennych warunków mechanicznych. Testy przeprowadzone przez producenta wykazały, że niezawodność pracy rozrządu zależy od ilości lat eksploatacji, przebiegu w kilometrach wykonanego na danym zestawie, oraz od intensywności użytkowania auta.

Mamy do czynienia z częstym bagatelizowaniem przez Klientów zalecanych przez Nissana wymian rozrządu, które prowadzą do dużych uszkodzeń silników, układu zaworowego, tłoków i głowicy wymagających często wymiany silnika. Często mamy do czynienia z zapytaniami o koszt wymiany paska rozrządu, co wiąże się z przekonaniem Klienta że tak będzie prawidłowo. Dowiadujemy się w trakcie dalszej rozmowy, że w innych warsztatach taką cenę podają aby zachęcić Klienta, jednakże znaczne zaniżenie ceny wiąże się w tym przypadku z nie wymienieniem pozostałych elementów rozrządu.

Szukając auta używanego warto zbadać, czy można ustalić rzetelną historię serwisową rozrządu i jeśli są jakieś niejasności lepiej nie ryzykować odwlekając wymianę.

Nasza fachowość zapewnia rzetelne wymiany rozrządu zgodne z zaleceniami producenta, zawsze można przyjechać – będziemy do Państwa dyspozycji.