Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Zestawienie czynności obsługowych i wykorzystywanych do przeglądu części zamiennych: weryfikacji podlega ilość gazu w instalacji, która w przypadku ubytków musi być uzupełniona zgodnie z normami Mazdy, weryfikowana jest szczelność układu, gaz w całej instalacji jest oczyszczany, weryfikacji podlega praca skraplacza, parownika, sprężarki klimatyzacji, oraz parametry chłodzenia układu, w czasie obsługi wymieniamy filtr kabiny i odgrzybiamy układ klimatyzacji, jeśli weryfikacja układu wykaże konieczność naprawy wymieniamy skraplacze, parowniki, przewody zasilające, wentylatory, przepłukujemy układ, wymieniamy sprężarki lub na życzenie Klienta regenerujemy celem zminimalizowania ceny naprawy.

Należyta dbałość o stan techniczny instalacji klimatyzacji wymaga, aby minimum raz na rok poddać ją przeglądowi wraz z naprawieniem stwierdzonych usterek.

Klimatyzacja w naszych samochodach stała się codziennością, dlatego też każdy jej defekt jest dla nas uciążliwy. Testy przeprowadzone na autach z klimatyzacją i bez tego wyposażenia wykazały, że przy temperaturach ponad 30 stopni klimatyzacja ma znaczny wpływ na szybkość reakcji i koncentrację kierowcy. Klimatyzacja jest pomocna nie tylko do ochłodzenia wnętrza, wykorzystuje się ją także do oczyszczenia powietrza i usunięcia wilgoci na przykład z zaparowanych szyb.

Dbałość o zdrowie wymaga, aby minimum raz na rok poddać instalację klimatyzacji odgrzybieniu, aby zabezpieczyć się przed nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z przewodów wentylacyjnych, które mogą przyczynić się do powstania alergii.

Klimatyzacja ze względu na pracującą sprężarkę powoduje wzrost zużycia paliwa, dlatego też warto ułatwić jej pracę i w wysokich temperaturach zastosować obieg wewnętrzny, aby nie pobierać gorącego powietrza z zewnątrz pojazdu, dzięki czemu uzyskamy wyższą sprawność chłodzenia.

Klimatyzacja automatyczna ze względu na procesory, które silnym nadmuchem realizują szybkie obniżenie temperatury może być uciążliwa i spowodować przeziębienia. Można zniwelować te przejawy obniżając siłę nadmuchu, zmieniając jego kierunki i sterując klimatyzacja jak manualną.