Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Zestawienie wykorzystywanych do przeglądu części zamiennych: z grupy filtrów: filtry powietrza, filtry kabinowe, filtry oleju, filtry paliwa, z grupy olejów: olej silnikowy, olej do automatycznej skrzyni biegów, olej do manualnej skrzyni biegów i mostów, świece zapłonowe, świece żarowe, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, oraz paski.

Naszą fachowość w wykonywaniu przeglądów okresowych wspierają karty przeglądowe zawierające zestawienie czynności i materiałów koniecznych do wykonywania przeglądów zgodnie z normami producenta, dla wszystkich modeli Nissana młodszych i starszych, oraz różnych typów silnika. W przypadku pierwszej wizyty w naszym serwisie ustalamy razem z Klientem jego zakres, gdyż nie zawsze auta są systematycznie serwisowane i wymagają wtedy poszerzonego zakresu obsługi. W przypadku wykrycia w czasie przeglądu usterek wymagających naprawy, ustalamy zawsze z Klientem ich cenę i termin wykonania.

Zdajemy sobie sprawę jak wielką wagę przywiązują Klienci do ceny napraw, szczególnie w przypadku aut starszych, nasi doradcy wiedzą jakie są możliwości obniżenia ceny, stąd też w miarę możliwości doradzają zastosowanie zamienników lub regenerację elementów. Wszelkie informacje dotyczące wykonanego przeglądu odnotowywane są w książce serwisowej i w naszym programie obsługowym, co usprawnia obsługę samochodu Klienta w czasie następnych wizyt.

W przypadku gdy Klient musi wykonać terminowe badanie na Stacji Kontroli Pojazdów, robimy je w przypadku gdy pod kątem badanych podzespołów auto jest sprawne.

Długoletnia niespełna 20 letnia działalność sprawia, że bez przerwy przekonujemy naszych Klientów, aby regularniej interesowali się stanem technicznym swoich samochodów. Zaletą regularnie wykonywanych przeglądów i koniecznych napraw jest to, że nie skumulują się wysokie koszty napraw i niespodziewane awarie, a ponad to w przypadku gdy będziemy sprzedawać auto otrzymamy korzystniejszą cenę. Mamy do czynienia z częstym bagatelizowaniem przez Klientów usterek mechanicznych, które prowadzą w następstwie do większych awarii, ponieważ większość podzespołów składa się z licznych współdziałających ze sobą elementów, wśród których jeden niesprawny może spowodować większe zniszczenia i droższe naprawy.

Należyta dbałość o stan techniczny auta wymaga, aby minimum raz na rok, względnie co 15 000 km poddać auto przeglądowi wraz z naprawieniem stwierdzonych usterek.