Home » Serwis » Naprawa układu wydechowego

Naprawa układu wydechowego

Zestawienie wykorzystywanych do napraw części zamiennych: tłumiki końcowe, rury wydechowe końcowe, tłumiki środkowe, tłumiki przednie, rury, łączniki elastyczne, wieszaki, katalizatory, kolektory wydechowe, filtry cząstek stałych, sondy lambda, spawamy podzespoły.

Układ wydechowy w naszym samochodzie redukuje huk wydalanych spalin, usuwa z nich zanieczyszczenia i zapewnia wygodne użytkowanie. Oprócz tego prawidłowa praca i dobór jego elementów, często bagatelizowane przez Klientów, mają wpływ na najważniejsze wskaźniki pracy silnika jak moc wraz z momentem obrotowym i ekonomiczne spalanie. Co oznacza, że zarówno możemy się spotkać z obniżeniem jak i z podniesieniem mocy. Obrazowym przykładem są usprawnienia mechaniczne układów wydechowych wykonywane przez tuningowców celem podniesienia mocy silnika. Są to dość skomplikowane działania wymagające dużego doświadczenia, polegające na obniżeniu tarcia wewnętrznego pomiędzy konstrukcją wydechu i gazami spalinowymi.

Warunki pracy układów wydechowych w bezpośredniej bliskości błota, kamieni, śniegu i zmieniających się temperatur prowadzą do częstych uszkodzeń i rozszczelnienia układu, co może być przyczyną uszkodzeń mechanicznych podwozia, oraz zatrucia gazami spalinowymi.

Należyta dbałość o stan techniczny układu wydechowego wymaga, aby minimum raz na rok, względnie co 15 000 km poddać auto przeglądowi wraz z naprawieniem stwierdzonych usterek.

W przypadkach wyjątkowych zawsze można przyjechać – będziemy do Państwa dyspozycji.